ДРАМСКА СЕКЦИЈА

представе!!!

Драмска секција ради у корелацији са ликовном секцијом која је задужена за  сценографију, реквизите, костиме и шминку,  и са члановима хора који припремају музику за представе.

Секцијом од 2021-2022. руководи Тамара Трујић , наставник српског језика.

Дан школе

6. маја 2022. године  поводом шездесет година постојања, одржана је приредба  у Дому културе којом смо обележили рођендан наше школе.

Најпре смо се подсетили ко је био Велимир Маркићевић кроз краћи драмски текст који смо саставили на основу историјских података. Упознали смо млађе другаре са јунаком чије име носи наша школа, а онда прославили то што смо ученици заједно са родитељима, наставницима и суграђанима. Било је весело, играли смо, певали смо, глумили смо и што је најважније, одлично смо се провели!

Свети Сава, јануар 2023.

Након дуже паузе, услед пандемије коронавируса, обележен је Дан Светог Саве.

Дан када је наша школа црква у малом, дан када је атмосфера свечана и узвишена, а сви ми домаћини нашем патрону Светом Сави. Ове године, приредба је одржана у школи у присуству ученика, учитеља и наставника. Интимно и у најужем кругу, ове наше лепе и сложне породице. Посетио нас је свештеник Влада Вуковић, очитао колач, благословио нас и заједно са нама пожелео добродошлицу Светом Сави, нашем заштитнику.

Надамо се да ћемо и следеће године обележити овај дан како доликује и да ћемо то славље поделити и са нашим суграђанима.