НОВИНАРСКА СЕКЦИЈА

Новинарска секција је формирана 2002. године када су, уз помоћ Министарства просвете и спорта РС, створени услови за покретање школског листа. Убрзо је, удруженим снагама са информатичком секцијом, креиран и промовисан први број Старошколца. Од тада је објављено 25 бројева школског листа.

Плод заједничког рада новинарске и информатичке секције, које су за свој рад награђене Светосавском наградом Центра за културу  Мајданпек, није само школски лист. Потпомогнуте литерарном секцијом, ове секције су објавиле неколико бројева Старошколског пера, збирки литерарних радова ученика наше школе, која је технички припремљена и штампана у кабинету информатике.

На часовима новинарске секције:

Секцијом, која броји двадесетак чланова, руководи Марија Поповић, професор српског језика и књижевности, а део нашег тима, од формирања секције до почетка школске 2007/2008. године, била је и наставница српског језика Зорица Стојковић.

Од школске 2015/2016. године, чланови новнарске секције активни су као Ђаци репортери у оквиру истоименог пројекта Савеза за школски спорт Србије.

Пројекат Ђак репортер покренуо је Савез за школски спорт Србије школске 2015/2016. године. Новинарска секција наше школе део је овог пројекта од самог почетка.

Представници Савеза за школски спорт Србије су, 20. 11. 2015. године у ОШ 3. октобар у Бору, одржали обуку за  ученике и наставнике.

У оквиру овог пројекта, на ФБ страници Савеза за школски спорт Србије,  а касније и на инстаграм профилу, објављивани су бројни текстови Ђака репортера, чланова новинарске секције наше школе, који су пратили такмичења школских спортских секција, спортска дешавања у граду и занимљиве предлоге тема које су добијали од Савеза, и писали о њима.

У Пламенку, првом дечјем часопису из области школског спорта, који је објављиван као додатак/подлистак у оквиру дневног спортског листа Спортски журнал, објављивани су текстови Ђака репортера, чланова новинарске секције: Душице Полић, Илије Благојевића, Наталије Трифуновић, Софије Мунћан, Теодоре Дањец, Наталије Ђорђевић, Таре Србуловић... Наши Ђаци репортери су извештавали о спортским дешавањима у школи и граду, писали о успесима свог наставника Ђорђа Станојевића и суграђанке Анамарије Миковић, омиљеном летњем спортском кампу...

Координатор је Марија Поповић, професор српског језика и књижевности.