Примате  ли  још  једног Старошколца?

Чини ми се да чујем питање.

Одакле ја  међу вама ?

За оне који нису чули,  ево одговора:

Министарство  просвете и спорта Републике Србије подржало је наш пројекат за покретање школског листа. Циљ пројекта је оспособљавање  ученика и наставника за рад у истраживачком новинарству и коришћење   рачунарске  опреме. У реализацију пројекта укључене су све школске секције чиме је ангажовање ученика подигнуто на виши ниво.

Зато вам се препуштам. Од вас зависи колико ћу међу вама боравити и какав ћу бити. Развијте моју личност да неко у мени види све, а да се за сваког нађе по нешто. Ви пишите, ми ћемо објашњавати и  слушати вас. Понудите нам теме, ваше приче, песме, загонетке, постављајте питања, потражите и помоћ ако вам треба, или једноставно, ако ти е досадно напиши за свој СТАРОШКОЛАЦ нешто посебно.

Када је "Старошколац" написао позивнице да на своје странице прима у госте  све оне који негују лепу реч и који воле да цртају и сликају није ни слутио да ће одзив бити тако велики. То је био разлог да  се уз школски лист  појави и наша  прва збирка литерарних и ликовних радова ученика наше школе, под називом "Старошколско перо", чије ћемо делове представити и вама.

Чекајте,

станите мало,

нешто ми је

на ум пало!

Нашао сам

пријатеља

Старошколско

перо

збирку песама

ликовних радова

ученика

наше

школе!

ПЕРО  1

ПЕРО  2

ПЕРО  3

Ако сте 1974. године били део ученичког или наставничког колектива СТАРЕ ШКОЛЕ, застаните овде. Ово је РЕПРИНТ ИЗДАЊЕ школског листа  ПОЛЕТ,  ученика СТАРЕ ШКОЛЕ, из 1974. ГОДИНЕ.

Уредник: актив наставника српског језика

Ликовна опрема: ликовна секција

Техничка обрада и штампа: информатичка сеција