ТЕХНИЧКО СТВАРАЛАШТВО

Секције научно-техничког стваралаштва младих Србије

Наша  школа постиже веома добре резултате у научно-техничком стваралаштву. Секције, у оквиру којих ученици стварају практичне радове, елаборате и тестове, тренутно похађа  24 ученика.

Циљ свих ових секција јесте да код ученика развију креативност и способност стварања нових идеја, а многима су и инспирација за избор занимања.

Већина ученика, који су остварили велике успехе на разним такмичењима, наставили су да се баве техничким стваралаштвом из хобија или им је оно било одлучујуће за избор будуће професије из разних области технике.

Ученици који су изабрани за такмичења школске 2005/2006. године показали су веома добре резултате на општинском и окружном такмичењу.

Прва места на општинском такмичењу су била из области:

- енергетике

- машинске технике

- пољопривредне технике

- саобраћајних система и мултидисциплинарних радова.

Из истих дисциплина, на окружном такмичењу,ученици су показали следеће резултате:

I место-пољопривредна техника

I место-саобраћајни системи

II место-енергетика

II место-мултидисциплинарни радови

III место-машинска техника

Радом ове секције руководи наставник техничког образовања Ванчо  Георгијев који се може похвалити успесима и резултатима својих ученика.Добре резултате својих ученика наставник Ванчо памти још од давне 1980.године. Било је ту прегршт савезних и републичких, златних, сребрних и бронзаних медаља.