НАЦИОНАЛНА ПЛАТФОРМА ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ НАСИЉА КОЈЕ УКЉУЧУЈЕ ДЕЦУ

Чувам те  cuvamte.gov.rs

Влада Републике Србије уз подршку Канцеларије за инфорационе технологије и електронску управу успоставила је Националнуплатформу за превенцију насиља које укључује децу  ЧУВАМ ТЕ . Платформа на једном месту интегрише све потребне аспекте темељне превенције и алате за сузбијање насиља које укључују децу.

Национална платформа ЧУВАМ ТЕ је алат који ће помоћи у борби против насиља широм Републике Србије и има за циљ координацију и јачање интерсекторке сарадње свих надлежних институција у борби против насиља.

На платформи ЧУВАМ ТЕ је доступан информативни и едукативни садржај,  као и електронски формулар за пријаву насиља које укључује децу.

На информативном делу платформе доступни су текстови о облицима и врстама насиља, препознавању и поступању у слуачајевима насиља,  злостављања и занемаривања у скаду са званичним процедурама надлежних ресора.

Посебно важан сегмент који се налази на платформи јесу бесплатне онлајн обуке за ученике родитеље и наставнике. Циљ ових обука јесте да се на једноставан и поздан начин стекну најважнија знања и компетенције из области превенције  вршњачког, као и других врста насиља која укључују децу. Едукативан садржај је припремљен у сарадњи са Министарством просвете са циљем да сеученицима, запосленима и родитељима унапреде компетенције на ову тему. На едукативном делу полазници обука стичу знања из ове области на занимљив начин, кроз интерактивне провере знања и систем награђивања. Обуке су доступне у било које време и са било  ког уређаја.